Elevresultater

DNBS&A har siden oppstarten 2005 utviklet noen av landets beste elevresultater basert på ballettekspertise fra Russland og Ukraina. Undervisningen holder internasjonalt nivå og elevene undervises etter “Vaganova metodikken”.

20151129 DNBS 1140  20130526 DNBS Ballet 0645  

20141129 DNBS 0666

20151129 DNBS 0988   20160612 DNBS BG 0043   20160611 DNBS BG 0350

Konkurranser:
2018:

  • Seminfinale ved Stora Daldansen/Nordisk Baltisk ballettkonkurranse: Filippa Arntsen Vik
  • Grand Prix Kiev 2018: Finalister: Josefine Heidel, Filippa Arntsen Vik, og scholarship til Alberta balletschool summerschool og sommerskole Kirov akademiet i Washington.
  • International Dance Competition, Hellas 2018:
    DNBS&A fikk utmerkelsen “Beste skole” som representerte i konkurransen
    – Excellence solist: Aleksey
    – 1. plass pdd Paquita: Filippa og Alexey
    – 1. plass pdd Harleqinade: Sara og Aleksey
    – 1. plass duett Carmen: Filippa og Aleksey
    – 1. plass duo to perler: Lucie og Marine
    – 1. plass solo ballett: Filippa
    – 1. plass kinesisk dans (ensemble): Ida Amalie, Marine, Marina, Amalie, Alexandra, Aurora, Lucie, Alma
    – 2. plass solist Carmen variasjon: Filippa
    – 2. plass solist ballett: Amalie
    – 2. plass i ensemble:
    gruppe: Sara, Seline, Nora, Eva, Johanna
    duo: Alexandra og Marina
    trio: Aurora, Alma og Amalie
    – 3. plass solist ballett: Seline
    – Noen elever utmerket seg også med 4. plass.

2017:

  • Grand Prix Kiev 2017: Finalist: Filippa Arntsen Vik (15), jurypris fra Anna Svitlychenko ved Stat Ballet School Berlin
  • International Dance Competition, Hellas 2017:
    – Excellence som solist og første plass i pas de deux ballett/neoklassisk med scholarship: Kristine Moe (18)
    – Første plass i pas de deux og som solist og andre plass i neoklassisk med scholarship: Sara Lund Iskov (12)
    – Andre plass som solist i ballett og neoklassisk, og tredje plass som solist ballett: Filippa Arntsen Vik (16)
    – Tredje plass: Lydia Hatlø (19), Seline Leupi (14), Joanna Kristensen (18), Filippa Arntsen Vik (16)
  • International Dance Competition, Koel, januar 2017:
    – Første plass: Sara Iskov (12) neoklassisk
    – Første plass i ballett og neoklassisk: Filippa Arntsen Vik (15)
    – Tredje plass ballett og tredje plass i neoklassisk: Joanna Kristensen (18)
    – “Best talent”, juryens pris, til FIlippa Arntsen Vik (15)

2016:

  • International Dance Competition Hellas 2016:
    Kategori ballett:
    – Første plass med Excellence med scholarship: Kristine Moe (17)
    – Første plass: Filippa Arntsen Vik (14) med mini scholarship
    – Første plass: Sara Lund Iskov (11) med mini scholarship
    – Andre plass: Sofie Ruthenbeck (16)
    – Fjerde plass: Maria Myrhaug (13)
    Kategori free modern og neoklassisk:
    – Første plass: Kristine Moe (17)
    – Andre plass: Oda Stensrud (16)
    – Tredje plass: Filippa Arntsen Vik (14)
    – Tredje plass: Sofie Ruthenbeck (16)
    – Tredje plass: Sara Lund Iskov (11)
  • Arabesque ballettkonkurranse (Perm/Russland), 2016: Kristine (16) semifinalist.
  • Den Nordiske og Baltiske Ballettkonkurransen (Falun/Sverige), 2016: Finaleplass Kristine (16)

2015:

  • Le Jeune Ballet Méditerranéen, 2015: Finalist med 5. plass, Kristine Moe (16)
  • International Dance Competition Hellas, 2015:
    – Første plass og tredje plass free modern: Oda (14)
    – Andre plass ballett og tredje plass free modern: Sara (11)
    – Tredje plass: Filippa (13)
    – Tredje plass free modern og fjerde plass ballett: Amelia (13)
  • Den Nordiske og Baltiske Ballettkonkurransen (Falun/Sverige), 2015: Finalister med 4. og 6. plass: Maren Skrede (14) og Kristine Moe (14)

2014:

  • International Dance Competition Hellas, 2014:
    – Andre plass: Amanda Verde (17)
    – Andre plass: Luca Verde (15)
  • Den Nordiske og Baltiske Ballettkonkurransen (Falun/Sverige), 2014: Finaleplass: Elise Nøkling Eide (15), Maren Skrede (14)
  • Arabesque ballettkonkurranse (Perm/Russland), 2014: Semifinalist selektert fra 200 til 20 deltagere, og første norske deltager: Maren Skrede (14)
  • TanzOlymp, Berlin/Tyskland, 2015: Maren (15): scholarship til studier i Basel og sommerskole i Antwerpen

2011:

  • Le Jeune Ballet Mediterraneen, ballettkonkurranse (Grasse/Frankrike), 2011: jurypris for bst musikalitet: Kristine (12)

Annet:

2018:

  • Lydia Hatlø (20) danser ved Operaen i Kharkov, Ukraina
  • Maren Skrede (18) danser i Nasjonalballetten Ung
  • DNBS Masterclass student Filippa Arntsen Vik (16) opptak på diplomstudiet på det statlige ballett akademiet i Perm og Bolshoi akademiet.
  • DNBS masterclass student Josefine Heidel opptak ved ballett linjen ved Den Svenske Kongelige Ballettskole 2018.
  • DNBS masterclass trainee Rebekka Haukeland opptak ved moderne linjen ved Den Svenske Kongelige Ballettskolen 2018.

2017:

  • Elise Nøkling Eide danse i Nasjonalballetten Ung
  • DNBS Masterclass student Kristine Moe (17):  Michailovsky teateret i St. Petersburg 2017.
  • DNBS Masterclass student Kristine Moe (17) opptak ved Vaganiova akademiet i St. P.
  • DNBS Masterclass student Johanne Springer (17) opptak ved det statlige ballett akademiet i Perm.
  • Cleo Ramstad Musto (18) Profesjonell danser i “Russian National ballet”, uteksaminert ved Bolsjoj akademiet
  • Line Engebretsen (18): Profesjonell danser ved Operaen i Samara/Russland, etter diplomstudiet på det Statlige Akademiet i Perm
  • Alisa Pchelnikova: Profesjonell danser i “Moscow City ballett”, “Russian National Ballet”, “Russian Star Ballet”, “Hermitage Theater”, etter endt utdannelse ved DNBS

2016:

  • Opptak ved Vaganova Ballet Academy, St. Peterseburg/Russland: Cleo Ramstad Musto (15)
  • Opptak ved Bolshoi Ballet Academy, Moskva/Russland: Cleo Ramstad Musto (16)

2015

  • Opptak ved Royal Ballet School, London/England: Maren Skrede (15)
  • Opptak ved Hamburg Ballet School, Tyskland: Josefine Heidel (13),
  • Opptak til diplomstudiet ved Perm Ballet Academy, Russland: Line Engebretsen (16)
  • Opptak til Kunsthumaniora, Brussel/Belgia for samtidsdans: Tora Brekke (16)

2014:

  • Finalister i norske Talenter på TV 2: Sofie Ruthenbek, Live Bergstrøm, Elise Nøkling Eide

20140525 DNBS F1 0508  20150605 DNBS II 1713-2  20150606 DNBS II 1643

20121201 DNBS NK Lør 451     20140525 DNBS F2 0903     

20150605 DNBS I 0463

20131201 DNBS_BG_Dag2 0673      20150606 DNBS II 1871

20141129 DNBS 0628     20131130 DNBS_BG 0335     20141130 DNBS 1116

Leave a Reply