Praktisk info til satsningspartiene Sandvika og Grenseveien våren 2019!

Siste time for våren 2019, Grenseveien og Sandvika/Skytterdalen:

info fra uke 17:

Satsningspartiene (elitetrening i ballett) i Grenseveien:
Satsningsparti nivå 0 uke 21, ballett 25. mai
Satsningsparti nivå 1 ballett ons 15 mai, moderne 9 mai
Satsningsparti nivå 2 ballett ons 15 mai, moderne 9 mai
Satsningsparti nivå 3 ballett tors 16 mai, moderne 10 mai
Satsningsparti nivå 4 ballett tors 16 mai, moderne ons 9 mai
Preprofesjonelt nivå ballett tors 16  mai, moderne ons 10 mai
DNBS Masterclass ballett ons  15 mai
Satsningspartiene i Sandvika folkets hus (elitetrening i klassisk ballett)
Ballett Sats, lør kl 14.15-15.00 Sandvika folkets hus, Skytterdalen 2, alder 4-6 år uke 21, ballett 25. mai
Ballett Sats, lør kl 1330-14.15 Sandvika folkets hus, Skytterdalen 2, alder 7-10 år uke 21, ballett 25. mai
Ballett Sats, lør kl 1230-1330 Sandvika folkets hus, Skytterdalen 2, alder 11-14 år uke 21, ballett 25. mai
Ballett Sats, tirsdag kl 16.30-17.15 Sandvika folkets hus, Skytterdalen 2, alder 4-6 år uke 19, ballett 7. mai
Ballett Sats, tirsdag kl 17.15-18.00 Sandvika folkets hus, Skytterdalen 2, alder 7-10 år uke 19, ballett 7. mai

info pr 13 febr 2019:

Satsningspartiene i Grenseveien og i Sandvika deltar på BALLETT GALLA helgen 10-12 mai på chateau neuf 2019!
Satsningspartiene i Grenseveien nivå 0, 1, 2, 3, 4, og preprof danser også på konserten 12. mai med Curawaka som er etter ballett galla på søn 12. mai.

Alle kursene i Sandvika danser på forestillingen lø 11 mai på Chateu neuf.
De sceneprøver – for  både tir og lø kursene – tirs 7. mai.
Vi håper alle elevene fra Satsningspartiene i Sandvika har lyst til å se konserten på søndag med curawaka -)

Kursene i Grenseveien danser på følgende dager på Chateu neuf i løpet av helgen 10-12 mai:
nivå 0: søn 12 mai, deltakelse på ballett galla og konserten curawaka.
nivå 1: søn 12 mai, deltakelse på ballett galla og konserten curawaka.
nivå 2: fre og søn 10. og 12. mai (danser ikke 11. mai, men husk sceneprøven lørdag kl 16 for konserten dagen etter) deltakelse på ballett galla og konserten curawaka.
nivå 3: alle dagene, tre ballett gallaer og også konserten søn 12. mai
nivå 4: alle dagene, tre ballett gallaer og også konserten søn 12. mai
preprof nivå: alle dagene, tre ballett gallaer og også konserten søn 12. mai

Sceneprøver for ukedagene i uke 19 kommer snart.
NB! Men vi vet allerede nå at det blir sceneprøver for nivå 0, 1, 2, 3, 4, preprof lørdag 11. mai fra ca kl 16 og noen timer utover, sammen med musikerne.
Mer detaljer kommer snart.

***
Vi har følgende tider for visning for våren 2019 for satsningspartiene i Grenseveien (info om visning i moderne kommer senere):
nivå 0: uke 14, ballett ons 3 april
nivå 1: uke 14, ballett ons 3 april
nivå 2: uke 15, ballett ons 10 april
nivå 3: uke 15, ballett ons 10 april
nivå 4: uke 15, ballett tors 11 april
preprofesjonelt nivå: uke 15, tors 11 april
Siste ballettime er 16. mai.

***

Visningstimer for satsningspartiene i Sandvika er:
tirsdag 2. april
lørdag 6. april

Siste time for Satsningspartiene i Sandvika er:
tirsdag 14. mai
lørdag 18. mai

 

 

prøveplan i uke 19:

 

mandag 6 mai
kl 12 inn tid for teknikere og Irene
back drop, musikk, se på lys
(kl 13 masterclass i studio som vanlig)
(kl 17-1745 Ballettklasse preprof i studio uten masterclass elevene, med vlad.)
Sceneprøve for nivå 3 og nivå 4 og preprof:
Liudmila skal til scenen ti kl 1630. Evt Birgitte kjører?
kl 16 oppmøte nivå 4
kl 1630-17 oppvarming nivå 4 med luda
kl 1630-17 pause teknikerne
kl 17-1830 Sceneprøve nivå 4, Harlequinade to lag, pizzicato tre lag, fires småsvaner 2 lag, Vassiviliev sin koreografi, odalisque, Walpurgis natt: Adagio/coda.
kl 1745 oppmøte nivå 3
nivå 3 må finne sine kostymer og holde orden på dem
kl 1830 oppmøte preprof med Kristine Moe
kl 1830-1930 Walpurgis natt: Waltz 2 lag – med Marina, Aurora, Alexandra, Sunniva som øver sammen  kl 1830, den aller først. Larven og sommerfuglene 3 lag,
små djevler 2 lag x 2, finale – Sara/Ole/Seline: Øver med nivå 3 fra kl 19.10 i vacanca og vak
kl 1930-21 sceneprøver preprof. Walpurgs natt.
solist variasjoner , vi ser hva vi rekker; Joakim (alive petrichor to perler) Ole (coppelia, to perler, momentum), Sara (Kitri), Seline (Flames og kyllingdans), Emilie (Light&Darkness)
Øve til musikken til Saphir: Ole Johannes, Seline, Sara, Joakim, Selina, Maria, Elias, (Lilja inkl torsdag) – og Emma og Siri fra Bergen inkl senere i uken
Tirsdag 7 april
kl 12 inn Curawaka og Irene
nedrigg slik at scenen er klar til kl 16
hvordan flytte inn og ut tingene dersom curawaka skal spille også et innslag på lørdagens ballett galla?
Nivå 3 har fri!
(kl 1630-1715 Ballettklasse preprof i studio, med Vladimir. Dra så til theatret så fort dere kan)
kl 1600 oppmøte nivå 4 på scenen
kl 16-1630 pause teknikerne
kl 1630-1700 nivå 4 oppvarming på scenen med Margrethe
kl 17-1900 nivå 4 : Harlequinade 2 lag, pizzicato 3 lag, 4 småsvaner, odalisque, vassilievs nr, Walpurgis entre/coda/applaus
kostymer prøves mot slutten i sandvika sats sin sceneprøve
kl 1730 oppmøte satsningspatiene i Sandvika, tirs og lør (alle sammen)
kl 18-1830 sceneprøve for Satsningsparti Sandvika tirs og lør
kl 18 oppmøte preprof med Kristine Moe
kl 1830-21 sceneprøver Walpurgis natt og preprof med Joakim med kostymer evt.
solist variasjoner , vi ser hva vi rekker; Joakim (alive petrichor to perler) Ole (coppelia, to perler, momentum), Sara (Kitri), Seline (Flames og kyllingdans), Emilie (Light&Darkness)
Øve til musikken til Saphir: Ole Johannes, Seline, Sara, Joakim, Selina, Maria, Elias, Lilja (inkl torsdag) – og Emma og Siri fra Bergen inkl senere i uken
Onsdag 8 mai
nivå 0, 1, 2, 3, 4, pp på scenen i løpet av denne dagen
kl 12 Curawaka inn
nedrigg så scenen er klar kl 17
(kl 13 Masterclass i studio)
masterclass elevene kan hvile om de vil etter det, trenger ikke være med på ballettklasse kl 17 evt.
(kl 1630-1715 Ballettklasse i studio nivå 4 og preprof, med både luda og vlad)
Kan birgitte ta med luda og vlad til scenen etter treningen.
kl 1730 oppmøte nivå 2
kl 1745-1815 Nivå 2 ballett/moderne (med Seline/Sara evt)
kl 1800 oppmøte nivå 4, pp med Kristine Moe
kl 1800 oppmøte nivå 0 og 1 ballett og moderne med Ingrid fra nivå 3, Myrna fra nivå 4 og Lilja fra nivå 4
kl 1815-1845 Nivå 0 ballett og moderne med ingrid fra nivå 3, myrna og lilja fra nivå 4, og 1 ballett
kl 1845-19 Nivå 1 i moderne med nivå 4 og preprof
kl 1830 oppmøte nivå 3
(evt øve felles applaus ballett galla)
kl 19-21 sceneprøve nivå 3, 4, pp Walpurgis natt og solist variasjoner, se linjen under.
solist variasjoner , vi ser hva vi rekker; Joakim (alive petrichor to perler) Ole (coppelia, to perler, momentum), Sara (Kitri), Seline (Flames og kyllingdans), Emilie (Light&Darkness)
kl 2015 nivå 3 ferdig, med de må få ryddet. Så vær fleksible på tiden her kjære foreldre
kl 21 nivå 4 og preprof ferdige
Torsdag 9 mai
kl 12 Curawaka inn
kl 14 Masterclass i studio.
kl 1630-1715 Ballettklasse nivå 4 og preprof i paralelle studio med luda og vlad – uten masterclass elevene som øver med Saphir
Utover hele denne dagen er det sceneprøver på Curawaka
kl 14 Fotografen Christine kommer i dag for å prøve kameraet sitt
kl 1600 oppmøte Saphir (kvartetten fra Barratt due)
kl 1545 Øve til musikken til Saphir: Ole Johannes, Seline, Sara, Joakim, Selina, Maria, Elias, Lilja (inkl torsdag) – og Emma og Siri fra Bergen inkl senere i uken
kl 1530 oppmøte skuespillerne, vi går rett på scenen med dere og holder på med dere på scenen til saphir starter i ca 1615 tiden.
kl 16-17 Øve til musikken til Saphir: Ole Johannes, Seline, Sara, Joakim, Selina, Maria, Elias, Lilja (inkl torsdag)
kl 1730 skuespillerne ferdige
kl 1630 oppmøte solister, som er solister i curawaka Joakim (intro til Mari Boine låta med det hvite kostymet fra petrichor), sara , (seline, ole johannes, filippa er allerede på scenen)
pluss Emma og Siri fra Bergen kulturskole
kl 17-1730 sceneprøver for solistene sammen med Curawaka: evt Joakim, Sara, Seline, Ole johannes, Filippa
kl 17 oppmøte Nivå 0 med Myrna, Lilja, Ingrid, nivå 2 med Seline og Sara, nivå 1 med nivå 4 og preprof,
kl 1730-1830 sceneprøve Nivå 0 med Myrna, Lilja, Ingrid, nivå 2 med Seline og Sara, nivå 1 med nivå 4 og preprof,
kl 18 oppmøte nivå 3, oppmøte nivå 4 og preprof
kl 1830-1915 sceneprøver nivå 3
kl 1830 oppmøte nivå 4, VersaStyle ons sr
kl 19-21 sceneprøve nivå 4, preprof og Versastyle ons sr øver til curawaka konsertforestilling
Fredag 10 mai
kl 13 Curawaka inn
rigge til saphir
rigge så scenen er klar for curawaka etter forestilling til kl 1530 må de være ferdige
kl 15 oppmøte Emma og Siri fra Bergen
kl 1530-1630 sceneprøver for Emma og Siri fra Bergen
(kl 13 Masterclass i studio)
kl 16 oppmøte Marianne (inspisient) og alle hjelperne
kl 16-1630 pause teknikerne
kl 1630 oppmøte nivå 4 og preprof (prøve evt scenen før 1715, fordi småbarna har prøver 1715-1745)
kl 1645 oppmøte nivå 2 og 3
kl 17 oppmøte for gr 1 og 2 – en gang i uken ballettkurs –  ha på kostymene, husk å spise og drikke og gå på do før vi tar dem med inn kl 17
gr 1
Ballett 9-11 år TIRS kl.19.00-19.45 Grenseveien
Ballett 9-11 år, man kl 18.30-19.15 Trikkehallen på Kjelsås
kl 17 oppmøte
gr 2
Ballett Bergtunet gård 6-8 år (dramarommet) tors kl 18.00-18.45
Ballett Bergtunet gymsalen i underetg 6-8 år tirs kl 18.15-19.00
kl 1705-1745 Sceneprøver gr 1 og 2 en gang i uken ballettkurs
kl 1745 innslipp publikum
kl 18 forestilling
kl 1930 forestilling slutt
alle rydder for morgendagen i sine ting før de går.
Lørdag 11 mai
kl 10 Irene inn
rigge til Saphir
rigge til ett innslag med curawaka
kl 11 Marianne (inspisient) møte alle pedagogene og hjelperne
kl 1130 oppmøte for disse gruppene
Satsningsparti nivå 4 alder 11-14 år Grenseveien
Preprofesjonelt nivå alder 14-18 år Grenseveien
kl 1145 oppmøte for disse gruppene
Satsningsparti nivå 3 alder  9-11 år Grenseveien
kl 1145 oppmøte satsningspati i Sandvika, tirs og lørs gruppene
kl 12-1215 satsningspartiene i Sandvika da kanskje ikke alle var der på tirsdagens sceneprøve
kl 12 oppmøte for gr 3 og 4 og 5 – en gang i uken ballettkurs –  ha på kostymene, husk å spise og drikke og gå på do før vi tar dem med inn kl 12
gr 3
Ballett 4-5 år MAN kl.17.00-17.45 Trikkehallen på Kjelsås
Ballett 3-5 år MAN kl 17.00-17.45 årvoll skole dansesal
Ballett Bergtunet gymsalen i underetg 4 – 5 år TIRS kl.17.30-1815
gr 4
Ballett 6-8 år TIRS kl.18.15-19.00 Grenseveien
Ballett på Korsvoll skole, 2.- og 3. klasse, fredag kl.15.15-16.00
gr 5
Ballett 6-8 år MAN kl.17.45-18.30 Trikkehallen på Kjelsås
Ballett/jazz 5-7 år TORS kl.17.15-18.00 Nedre Bekkelaget
Ballett 6-7 år MAN kl.16.15-17.00 Årvoll skole dansesal
kl 1205-1245 sceneprøver for en gang i uken ballettkurs gr 3,4,5
kl 1245 innslipp publikum
kl 13 forestilling
kl 1430 forestilling slutt
alle rydder for morgendagen i sine ting før de går.
rigge scenen fra kl 1430-1530
kl 1530-16 pause teknikerne
kl 1530 oppmøte nivå 0, 2, verastyle ons sr
kl 1515 oppmøte preprof
kl 1530-1545 sceneprøver ord impro med preprof
kl 1515 BMS fredager oppmøte
kl 1545 Ole og Filippa må være klare med bms
kl 1545-1715 BMS fredager prøver først av alle, blir til kl 1715
kl 1630 oppmøte nivå 4
kl 1630 oppmøte nivå 3
kl 17 oppmøte nivå 1
kl 1730, eller kanskje før ferdig nivå 0, 2,
kl 18 ferdig versastyle ons sr
kl 19 ferdig nivå 1, nivå 3, nivå 4 og preprof
alle rydder for morgendagen i sine ting før de går.
rekkerfølge på selve konsertforestilling:
nivå 0 med solister – Lilja myrna og ingrid,
nivå 2 med solister seline og sara
ord impro preprof (kostymer? trekostymer)
versastyle og nivå 4 og joakim improviserer, inkl Emma og Siri fra Bergen
nivå 3 og joakim improviserer?
bms fredags gruppene og her er det også solister med med Filippa og Ole johannes
finale, nivå 1, nivå 4, preprof
prøveplan
1545-16 felles applaus med niv 0, 1, 2, 3, 4 preprof og bms og versastyle – alle sammen
1545-16 bms fredag gruppene
1530-1545 preprof med ord og impro
bms først
nivå 0
nivå 2
versastyle sr og nivå 4 med joakim emma og siri
nivå 3 med joakim
filippa og ole johannes
Søndag 12 mai
kl 10 Irene inn
kl 11 Marianne (inspisient) møte alle pedagogene og hjelperne
kl 1130 oppmøte nivå 4 og preprof
kl 1145 oppmøte nivå 3
kl 1150 oppmøte nivå 0, 1, 2
kl 12 oppmøte for gr 6 og 7 – en gang i uken ballettkurs –  ha på kostymene, husk å spise og drikke og gå på do før vi tar dem med inn kl 12
gr 6
Ballett 4-5 år TIRS kl.17.30-18.15 Grenseveien
Ballet OIS, Wednesday, 15.15-16.00, Preschool and kindergarten
gr 7
Ballett på Korsvoll skole, 1.klasse, Fredag kl.14.30-15.15
Ballett Disen skole/AKS, man, kl 15.15-16.00, 2.-3. klasse
Ballett/jazz 7-9 år TORS kl.16:30-17:15 Nedre bekkelaget skole
kl 1215-1245 Sceneprøver gr 6 og 7 en gang i uken ballettkurs
kl 1245 innslipp publikum
kl 13 forestilling
kl 1430 forestilling slutt
kl 16 oppmøte BMS Fredager
kl 1615-1630 sceneprøver med BMS Fredager en ekstra gang for å bli helt trygge og i tilfellet noen var borte dagen før
kl 1530 oppmøte nivå 4 og preprof
finn frem kostymer og hold orden på evt kostymeskift.
kl 16 oppmøte nivå 0, 1, 2, 3 og versastyle
kl 1645 publikum innslipp
kl 17 forestilling start
kl 1830 forestilling slutt
kl 1830-19 ALLE RYDDER!
kl 19-1930 bankett for alle som vil være med
kostymer skal kjøres tilbake til studio.
alle bistår med rydding og kjøring

 

This entry was posted in <a href="https://www.dnbs.no/en/blog/category/studentinfo/" rel="category tag">Student info</a>, <a href="https://www.dnbs.no/en/blog/category/ukategorisert-en/" rel="category tag">Ukategorisert</a> and tagged . Bookmark the <a href="https://www.dnbs.no/en/blog/2019/02/13/praktisk-info-til-satsningspartiene-sandvika-og-grenseveien-varen-2019/" rel="bookmark">permalink</a>.