Elevresultater

DNBS har siden oppstarten 2005 utviklet noen av landets beste elevresultater basert på ballettekspertise fra Russland og Ukraina. Undervisningen holder internasjonalt nivå og elevene undervises etter «Vaganova metodikken».

20151129 DNBS 1140  20130526 DNBS Ballet 0645  

20141129 DNBS 0666

20151129 DNBS 0988   20160612 DNBS BG 0043   20160611 DNBS BG 0350

  • «International Dance Competition Hellas» (Athen/Hellas), 2017:
    Kategori ballett:
    – Første plass med Excellence og fullt scholarship for neste års konkurranse: Kristine Moe (18)
    – Første plass: Sara Lund Iskov (12) ballett solo, med mini scholarship for neste år
    – Andre plass: Filippa Arntsen Vik (16) ballett solo, med mini scholarship for neste år
    – Tredje plass: Lydia Hatlø (19), Seline Leupi (14), Joanna Kristensen (18), Filippa Arntsen Vik (16)
    Kategori neoklassisk:
    – Første plass: Kristine Moe (18) pas de deux
    – Andre plass: Sara Lund Iskov (12)
    – Tredje plass: Filippa Arntsen Vik (16)
  • Kristine Moe (17) – tidligere Masterclass ballerina ved Michailovsky teateret i St. Petersburg høsten 2017.
  • «Grand Prix Kyiv International Ballet Festival 2017»
    – Finaleplass: Filippa Arntsen Vik (15), og egen pris fra jurymedlemmet Anna Svitlychenko ved Stat Ballet School Berlin
  • «International Dance Competition, Koel», Tyskland, januar 2017: – Første plass: Sara Iskov (12) neoklassisk
    – Første plass: Filippa Arntsen Vik (15) klassisk ballett variasjon
    – Første plass: Filippa Arntsen Vik (15) neoklassisk
    – Tredje plass: Joanna Kristensen (18) klassisk ballett variasjon
    – Tredje plass: Joanna Kristensen (18) neoklassisk
    – «Best talent», juryens pris, til FIlippa Arntsen Vik (15)
  • Kristine Moe (17) inntak ved Vaganova akademiet og Johanne Springer ved det statlige ballett akademiet i Perm.
  • «International Dance Competition Hellas» (Athen/Hellas), 2016: Kategori ballett:
    – Første plass med Excellence og fullt scholarship for neste års konkurranse: Kristine Moe (17)
    – Første plass: Filippa Arntsen Vik (14) med mini scholarship for neste år
    – Første plass: Sara Lund Iskov (11) med mini scholarship for neste år
    – Andre plass: Sofie Ruthenbeck (16)
    – Fjerde plass: Maria Myrhaug (13)Kategori free modern og neoklassisk:
    – Første plass: Kristine Moe (17)
    – Andre plass: Oda Stensrud (16)
    – Tredje plass: Filippa Arntsen Vik (14)
    – Tredje plass: Sofie Ruthenbeck (16)
    – Tredje plass: Sara Lund Iskov (11)
  • «Arabesque» ballettkonkurranse (Perm/Russland), 2016: Kristine (16 år) ble kvalifisert til semifinale.
  • Den Nordiske og Baltiske Ballettkonkurransen (Falun/Sverige), 2016: Finaleplass Kristine (16 år)
  • «Le Jeune Ballet Méditerranéen», 2015: Finalist med 5. plass, Kristine Moe (16 år)
  • «International Dance Competition Hellas» (Athen/Hellas), 2015: Oda (14 år): 1. plass og 3. plass «fri moderne», Sara (11 år): To 2. plasser «ballett» og to 3. plasser «fri moderne», Filippa (13 år): To 3. plasser «ballett», Amelia (13 år): 3. og 4. plass «ballett» og to 3. plasser «fri moderne»
  • Den Nordiske og Baltiske Ballettkonkurransen (Falun/Sverige), 2015: 4. og 6. plass i finalen Maren (14 år) og Kristine (14 år)
  • Cleo Ramstad Musto (18 år): Profesjonell danser ved «Russian National ballet», uteksaminert ved Bolsjoj akademiet
  • Line Engebretsen (18 år): Profesjonell danser ved Operaen i Samara/Russland, etter endt utdannelse ved diplomstudiet på det Statlige Akademiet i Perm
  • Alisa Pchelnikova: Profesjonell danser i «Moscow City ballett», «Russian National Ballet», «Russian Star Ballet», «Hermitage Theater», etter endt utdannelse ved DNBS
  • Elever er tilbudt skoleplass ved noen av Europas ledende ballettutdanninger, blant annet Vaganova Ballet Academy, St. Peterseburg/Russland (Cleo 15 år), Boshoi Ballet Academy, Moskva/ Russland (Cleo 16 år), Royal Ballet School, London/England (Maren 15 år), Hamburg Ballet School, Tyskland (Josefine 13 år), Perm Ballet Academy – ved diplomstudiet, Russland (Line 16 år)
  • Tora Brekke (16 år): studerer moderne dans ved «Kunsthumaniora», Brussel/Belgia
  • «International Dance Competition Hellas» (Athen/Hellas), 2014: Amanda (17 år): 2. plass «ballett», Luca (15 år): 2. plass «ballett»
  • «Den Nordiske og Baltiske Ballettkonkurransen» (Falun/Sverige), 2014: Finaleplasser: Elise (15 år), Maren (14 år)
  • «Arabesque» ballettkonkurranse (Perm/Russland), 2014: Maren (14 år), første norske deltaker i historien og ble kvalifisert til semifinale blant 200 deltakere til 20 deltakere.
  • «TanzOlymp», Berlin/Tyskland, 2015: Maren (15 år): scholarship til studier i Basel og sommerskole i Antwerpen
  • «Le Jeune Ballet Mediterraneen» ballettkonkurranse (Grasse/Frankrike), 2011: Kristine (12 år) mottok pris for best musikalitet

20140525 DNBS F1 0508  20150605 DNBS II 1713-2  20150606 DNBS II 1643

20121201 DNBS NK Lør 451     20140525 DNBS F2 0903     

20150605 DNBS I 0463

20131201 DNBS_BG_Dag2 0673      20150606 DNBS II 1871

20141129 DNBS 0628     20131130 DNBS_BG 0335     20141130 DNBS 1116

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *